Administration

Gary Saunders  Principal

Gary Saunders
Principal

Katrina Dent  Assistant Principal - EIS

Katrina Dent
Assistant Principal - EIS

 
Kristina Gutierrez  Office Assistant

Kristina Gutierrez
Office Assistant

Stephany Martinez  Office Assistant

Stephany Martinez
Office Assistant

 

Faculty

Kristin Gayer  Kindergarten

Kristin Gayer
Kindergarten

Anna Mollica  Kindergarten

Anna Mollica
Kindergarten

Jean De Longe  Grade 1

Jean De Longe
Grade 1

Laurie Gurvis  Grade 2

Laurie Gurvis
Grade 2

Alyssa Lee  Grade 3

Alyssa Lee
Grade 3

Johanna Williams  Grade 3

Johanna Williams
Grade 3

Loan Panza  Grade 4

Loan Panza
Grade 4

Cassie Hanohov  Grade 5/GATE Coordinator

Cassie Hanohov
Grade 5/GATE Coordinator

Elizabeth Lam  Kindergarten

Elizabeth Lam
Kindergarten

Michelle Pan  Kindergarten

Michelle Pan
Kindergarten

Laurie McKenna  Grade 1

Laurie McKenna
Grade 1

Chris Maxwell  Grade 2/UTLA Representative

Chris Maxwell
Grade 2/UTLA Representative

Sabrina Rizza  Grade 3

Sabrina Rizza
Grade 3

Christy Haga  Grade 4

Christy Haga
Grade 4

Madeleine Walker  Grade 4/Grade 5/EL Coordinator

Madeleine Walker
Grade 4/Grade 5/EL Coordinator

Jane Tsap  Grade 5

Jane Tsap
Grade 5

Mark Mailander  Kindergarten

Mark Mailander
Kindergarten

Jodi Barbera  Grade 1

Jodi Barbera
Grade 1

Eliza Robinson  Grade 1

Eliza Robinson
Grade 1

Elsa Yamamoto  Grade 2

Elsa Yamamoto
Grade 2

Kathryn Soper  Grade 3

Kathryn Soper
Grade 3

Nynette Marceth  Grade 4

Nynette Marceth
Grade 4

Brent Canon  Grade 5

Brent Canon
Grade 5

Jackie Sidman  RSP/UTLA Representative

Jackie Sidman
RSP/UTLA Representative


PEP Sponsored Personnel

Valerie Belt  Technology Instructor

Valerie Belt
Technology Instructor

Jane Jaffe  Librarian

Jane Jaffe
Librarian

Lawrie Chiaro  Music K-3

Lawrie Chiaro
Music K-3

Kris Kaupiko  Conflict Resolution/Physical Education

Kris Kaupiko
Conflict Resolution/Physical Education

Dan Gordon  IT Supervisor

Dan Gordon
IT Supervisor

Mike Lonergan  Physical Education

Mike Lonergan
Physical Education


SPECIAL SERVICES

Michelle Achen  RSP

Michelle Achen
RSP

Rosanna Blumenberg  SDC-LH

Rosanna Blumenberg
SDC-LH

Corinne Sully  SDC-LH

Corinne Sully
SDC-LH


Support Staff

Amanda Achen  School Psychologist

Amanda Achen
School Psychologist

Shawn Genut  APE

Shawn Genut
APE

Katina Leach  Cafeteria Manager

Katina Leach
Cafeteria Manager

Susan Roe  4/5 Music

Susan Roe
4/5 Music

Lala Callies  Cafeteria Assistant

Lala Callies
Cafeteria Assistant

Robvell Harris  Building/Grounds Keeper

Robvell Harris
Building/Grounds Keeper

Maryann Morales  Physical Therapist/Nurse

Maryann Morales
Physical Therapist/Nurse

Danielle Santos-Dorsey  S.T.A.R. Director

Danielle Santos-Dorsey
S.T.A.R. Director

Stephanie DuPre  Speech Therapist

Stephanie DuPre
Speech Therapist

Arturo Keane  Plant Manager

Arturo Keane
Plant Manager

Sharlene Natan  Occupational Therapist

Sharlene Natan
Occupational Therapist