Administration

  Gary Saunders  Principal

Gary Saunders
Principal

  Katrina Dent  Assistant Principal - EIS

Katrina Dent
Assistant Principal - EIS

 
  Kristina Gutierrez  Office Assistant

Kristina Gutierrez
Office Assistant

  Stephany Martinez  Office Assistant

Stephany Martinez
Office Assistant

 

Faculty

  Kristin Gayer  Kindergarten

Kristin Gayer
Kindergarten

  Anna Mollica  Kindergarten

Anna Mollica
Kindergarten

  Jean DeLonge  Grade 1

Jean DeLonge
Grade 1

  Laurie Gurvis  Grade 2

Laurie Gurvis
Grade 2

  Alyssa Lee  Grade 3

Alyssa Lee
Grade 3

  Johanna Williams  Grade 3

Johanna Williams
Grade 3

  Loan Panza  Grade 4

Loan Panza
Grade 4

  Cassie Hanohov  Grade 5/GATE Coordinator

Cassie Hanohov
Grade 5/GATE Coordinator

  Elizabeth Lam  Kindergarten

Elizabeth Lam
Kindergarten

  Michelle Pan  Kindergarten

Michelle Pan
Kindergarten

  Laurie McKenna  Grade 1

Laurie McKenna
Grade 1

  Chris Maxwell  Grade 2/UTLA Representative

Chris Maxwell
Grade 2/UTLA Representative

  Sabrina Rizza  Grade 3

Sabrina Rizza
Grade 3

  Christy Haga  Grade 4

Christy Haga
Grade 4

  Madeleine Walker  Grade 4/Grade 5/EL Coordinator

Madeleine Walker
Grade 4/Grade 5/EL Coordinator

  Jane Tsap  Grade 5

Jane Tsap
Grade 5

  Mark Mailander  Kindergarten

Mark Mailander
Kindergarten

  Jodi Barbera  Grade 1

Jodi Barbera
Grade 1

  Eliza Robinson  Grade 1

Eliza Robinson
Grade 1

  Elsa Yamamoto  Grade 2

Elsa Yamamoto
Grade 2

  Kathryn Soper  Grade 3

Kathryn Soper
Grade 3

  Nynette Marceth  Grade 4

Nynette Marceth
Grade 4

  Brent Canon  Grade 5

Brent Canon
Grade 5

  Jackie Sidman  RSP/UTLA Representative

Jackie Sidman
RSP/UTLA Representative


PEP Sponsored Personnel

  Valerie Belt  Technology Instructor

Valerie Belt
Technology Instructor

  Jane Jaffe  Librarian

Jane Jaffe
Librarian

  Lawrie Chiaro  Music K-3

Lawrie Chiaro
Music K-3

  Kris Kaupiko  Conflict Resolution/Physical Education

Kris Kaupiko
Conflict Resolution/Physical Education

  Dan Gordon  IT Supervisor

Dan Gordon
IT Supervisor

  Mike Lonergan  Physical Education

Mike Lonergan
Physical Education


SPECIAL SERVICES

  Michelle Achen  RSP

Michelle Achen
RSP

  Rosanna Blumenberg  SDC-LH

Rosanna Blumenberg
SDC-LH

  Corinne Sully  SDC-LH

Corinne Sully
SDC-LH


Support Staff

  Amanda Achen  School Psychologist

Amanda Achen
School Psychologist

  Shawn Genut  APE

Shawn Genut
APE

  Katina Leach  Cafeteria Manager

Katina Leach
Cafeteria Manager

  Susan Roe  4/5 Music

Susan Roe
4/5 Music

  Lala Callies  Cafeteria Assistant

Lala Callies
Cafeteria Assistant

  Robvell Harris  Building/Grounds Keeper

Robvell Harris
Building/Grounds Keeper

  Maryann Morales  Physical Therapist/Nurse

Maryann Morales
Physical Therapist/Nurse

  Danielle Santos-Dorsey  S.T.A.R. Director

Danielle Santos-Dorsey
S.T.A.R. Director

  Stephanie DuPre  Speech Therapist

Stephanie DuPre
Speech Therapist

  Arturo Keane  Plant Manager

Arturo Keane
Plant Manager

  Sharlene Natan  Occupational Therapist

Sharlene Natan
Occupational Therapist